Dlaczego zawiasy regulowane są tak przydatne?

Budowa domu to nie lada zadanie. Jeśli już uporałeś się z postawieniem fundamentów i murów i właśnie rozpoczynasz planować roboty wykończeniowe, warto zwrócić uwagę na ciekawe nowinki technologiczne w zakresie części i materiałów, które można wykorzystać w swoim domu i które z całą pewnością okażą się dobrymi, praktycznymi rozwiązaniami ułatwiającymi codzienne funkcjonowanie.

www.invado.pl

www.invado.pl

Jednym z takich przydatnych przedmiotów są tak zwane zawiasy regulowane. Jak sama nazwa mówi, pozwalają one na dowolną regulację skrzydeł drzwi. Takie zawiasy są bardzo zmyślnie skonstruowane i mają wielką zaletę – pozwalają na różnorakie zmiany w obrębie położenia drzwi bez konieczności ich każdorazowego zdejmowania. Ma to wielkie znaczenie zwłaszcza w przypadku skrzydeł wielkogabarytowych, na przykład ciężkich, dużych drzwi wejściowych, wrót garażowych, furtek albo bram. Wielorazowe zdejmowanie i zakładanie skrzydła w procesie jego dopasowywania, byłoby długą, mozolną pracą. Natomiast przy zastosowaniu zawiasów regulowanych, jedynie poprzez dokręcanie ich kluczem, możemy osiągnąć optymalne położenie skrzydła.

Odpowiednie dopasowanie drzwi jest bardzo ważne. Nikt nie lubi, kiedy w drzwiach pokojowych na dole znajduje się zbyt duży otwór, przez który narażeni jesteśmy na przeciągi. Nikt też nie lubi, kiedy drzwi znajdują się w pozycji zbyt oddalonej od futryny, przez co w razie wiatru drzwi nadmiernie się poruszają i hałasują. Dzięki specjalnym, nowoczesnym zawiasom regulowanym, takie problemy zostaną zażegnane praktycznie od razu. Wystarczy chwila czasu, a drzwi zostaną odpowiednio obniżone, lub w inny sposób wyregulowane, tak, że nie będą już sprawiać dyskomfortu. Od tej chwili drzwi będą dokładnie przylegać do ościeżnicy i nie będziesz mieć z nimi jakichkolwiek problemów. Takie zawiasy mają też tę zaletę, że nie grozi im szybkie poluzowanie. Przez długi czas utrzymują optymalną pozycję drzwi, dlatego nie grozi nam, że nagle nasze drzwi znów zaczną nieznośnie stukać, albo obniżą się do takiego poziomu, że będą opierać się o podłogę.

Nowoczesne zawiasy regulowane to znakomite, pożyteczne rozwiązanie. Dopasowanie do siebie dwóch skrzydeł bramy, uzyskanie odpowiedniej pozycji drzwi wejściowych oraz pokojowych – te zadania potrafią zajmować mnóstwo czasu i nerwów. Dzięki zawiasom regulowanym, problem znika. Takie zawiasy to produkt wytrzymały, zrobiony z materiałów wysokiej jakości, odporny na korozję oraz działanie czynników zewnętrznych. Dzięki nim twoje drzwi będą zawsze znajdować się w najlepszej pozycji.