Montaż drzwi – jak go wykonać?

Przygotowując swój dom do zamieszkania stajemy przed koniecznością zamontowania kluczowych elementów wyposażenia. Wśród nich są oczywiście drzwi, które powinny być zamontowane z odpowiednia trwałością, tak by gwarantowały bezpieczne i komfortowe użytkowanie.

Jeśli chodzi o montaż drzwi najlepszym rozwiązaniem zdaje się być skorzystanie z usług specjalisty, który tego rodzaju prace będzie w stanie wykonać najlepiej i jednocześnie szybko. Jeśli budujemy dom od podstaw można być pewnym, że montażem drzwi zajmie się firma, która prowadzi prace budowlane i ona wykona je bardzo dobrze.

Co jednak, gdy stajemy przed koniecznością montowania drzwi na własną rękę? Przede wszystkim musimy podejść do tego rodzaju pracy z odpowiednia starannością. Pierwszy krok to zgromadzenie wszystkich potrzebnych przedmiotów, które umożliwią montaż drzwi. Następnie warto zapoznać się z metodą oraz wskazówkami, które daje nam producent drzwi. Dopiero wtedy powinniśmy przystąpić do montażu. Prace montażowe warto wykonywać starannie i z dużą dokładnością, gdyż od tego będzie zależeć czy drzwi będą dobrze funkcjonować. Na samym początku montujemy ościeżnice, na której drzwi zostaną umieszczone. Jest to kluczowa sprawa, dlatego należy zastosować się do zaleceń producenta i montować ościeżnice z poziomicą, tak by wszystko było proste, inaczej drzwi nie będą mogły się otwierać. Po zamontowaniu ościeżnicy pozostanie nam jedynie założenie skrzydła drzwi co jest już stosunkowo prostą sprawą, oczywiście gdy ościeżnica jest zamontowana we właściwy sposób.